Tyko Sallinen

(Finland, 1879-1955)
Tyko Sallinen
(Finland, 1879-1955)

TYKO SALLINEN, "Torp"

Olja på duk, signerad, 43x51 cm.

Krackelyr. Färgbortfall.

Proveniens

Samling Gösta Stenman, no 1320

Konstnär

Klubbat pris
670
7 551
706
Utropspris
800 EUR
Budhistorik (7 bud)
12 dec 2017 18:36
670 EUR
12 dec 2017 18:36
650 EUR
9 dec 2017 22:25
620 EUR
8 dec 2017 8:11
600 EUR
2 dec 2017 10:41
470 EUR
1 dec 2017 14:41
420 EUR
30 nov 2017 23:17
400 EUR