SPELBORD, gustavianskt, Sverige 1700-talets slut.

Mahognyfaner. Uppfällbar skiva med schackrutor i intarsia. Backgammon brädspel under bordsskivan. Bredd 89 cm, djup 43,5 cm, höjd 77 cm.
Utfällt 87x89 cm.

Repor. Slitage.

Utropspris
600 EUR