983348

ALBERT EDELFELT

STUDIE AV MODELLEN PAMPIN SOM HERTIG KARL ("RIDDARE").

Sign. A Edelfelt Paris 1878. Olja på duk, 77,5x60,5 cm.

Åbo konstmuseum 2001, Tikanojas Konsthem 2001.
Nr. 102. i B. Hintze, 1942.
Placering
Stora Robertsgatan 12

Kontakta ansvarig katalogiserare

Johanna Lindfors

Johanna Lindfors
Specialist, konst. PR

040 5608084
johanna.lindfors@bukowskis.com

VAD KOSTAR TRANSPORTEN?

Hemleverans, ombud, något av våra hus.

Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål.

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Alla priser är preliminära. Hemleverans är inte möjlig för alla föremål.

    Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor.

    Auktionen avslutades:
    CET

    Utropspris: 20 000 - 25 000 EUR

    Slutpris

    20 100
    EUR
    200 660 SEK
    23 604 USD

    Budhistorik (4 bud)
    411 dec 13:4820100EUR
    Acceptpris på 20 000 EUR uppnåddes
    3 4 dec 21:4419900EUR
    230 nov 22:4112000EUR