983348

ALBERT EDELFELT

STUDIE AV MODELLEN PAMPIN SOM HERTIG KARL ("RIDDARE").

Sign. A Edelfelt Paris 1878. Olja på duk, 77,5x60,5 cm.

Åbo konstmuseum 2001, Tikanojas Konsthem 2001.
Nr. 102. i B. Hintze, 1942.

Kontakta kundservice

Telefontid: Mån - Fre 9-13

Kontakta ansvarig katalogiserare

Johanna Lindfors

Johanna Lindfors
Specialist, konst.

johanna.lindfors@bukowskis.com

VAD KOSTAR TRANSPORTEN?

Hemleverans, ombud, något av våra hus.

Se vad det kostar att få det levererat hem till dig. Frågor? Klicka här.

Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål.

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Alla priser är preliminära. Hemleverans är inte möjlig för alla föremål.

    Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor.

    Auktionen avslutades:
    CET

    Utropspris: 20 000 - 25 000 EUR

    Slutpris

    20 100
    EUR
    209 468 SEK
    23 378 USD

    Budhistorik (4 bud)
    Acceptpris på 20 000 EUR uppnåddes