TALLRIK, porslin, Kejserliga porslinsfabriken, tsar Alexander den II:s tid (1855-81).

Polykrom dekor mot vit fond, blått brätte, förgylld dekor. Diameter 24 cm.

Smärre slitage.

Detta föremål lämnas ut på Stora Robertsgatan 12 efter avslutad auktion.

Klubbat pris
310
3 512
323
Utropspris
500 - 700 EUR
Budhistorik (5 bud)
11 dec 2017 16:17
310 EUR
5 dec 2017 21:13
290 EUR
1 dec 2017 21:33
270 EUR
1 dec 2017 20:10
250 EUR
1 dec 2017 9:19
100 EUR