Alfred William Finch

(Finland, 1854-1930)
Alfred William Finch
(Finland, 1854-1930)

ALFRED WILLIAM FINCH, VAS, rödlera, signerad i godset A.W.F. Finland 1903.

Grön, svart och vit glasering. Höjd 26 cm.

Ställvis krackelerad. Reparationer i glaseringen.

Detta föremål lämnas ut på Stora Robertsgatan 12 efter avslutad auktion.

Klubbat pris
1 151
13 041
1 201
Utropspris
700 - 900 EUR
Budhistorik (20 bud)
8
12 dec 2017 19:39
1 151 EUR
12 dec 2017 18:51
1 101 EUR
12 dec 2017 18:51
1 100 EUR
11 dec 2017 13:15
1 050 EUR
11 dec 2017 13:14
1 000 EUR
11 dec 2017 13:14
1 000 EUR
11 dec 2017 12:18
840 EUR
11 dec 2017 12:18
820 EUR
11 dec 2017 8:05
740 EUR
11 dec 2017 6:16
720 EUR
11 dec 2017 6:16
700 EUR
11 dec 2017 6:16
640 EUR
11 dec 2017 6:16
620 EUR
11 dec 2017 6:11
520 EUR
6 dec 2017 14:44
500 EUR
5 dec 2017 21:11
480 EUR
2 dec 2017 12:47
400 EUR
1 dec 2017 19:35
240 EUR
1 dec 2017 14:59
220 EUR
30 nov 2017 18:57
200 EUR