SLAGLÅSPISTOL, Belgien, omkring 1800-talets mitt.

Oktagonal pipa i mässing. Liege kontrollstämpel. Rundad träkolv. I låda med tillbehör, märkt Auguste Francotte a Liege. Pistolens längd 13 cm, kaliber cirka 11 mm. Lådans storlek 18x23,5 cm.

Smärre slitage. Liten reparation i mässingen.

670
7 062
767
Utropspris
1 500 - 2 000 EUR
Acceptpriset är ej uppnått
Budhistorik (11 bud)
9
12 dec 2017 17:05
670 EUR
8
11 dec 2017 13:54
650 EUR
5 dec 2017 22:23
500 EUR
5 dec 2017 18:53
400 EUR
2 dec 2017 11:43
300 EUR
1 dec 2017 19:35
100 EUR
1 dec 2017 17:39
66 EUR
1 dec 2017 17:14
46 EUR
1 dec 2017 16:37
41 EUR
30 nov 2017 18:00
36 EUR
30 nov 2017 17:57
30 EUR