Madeleine Pyk – en samling F769

Jonas Forsslund

(Sverige, 1754-1809)
Jonas Forsslund
(Sverige, 1754-1809)

JONAS FORSLUND, PORTRÄTT.

1700-talets slut. Pastell på papper, 60x40 cm. Gustaviansk ram.

Ej examinerad ur ram.

Proveniens

Bukowskis auktioner 2002

Klubbat pris
1 500
15 810
1 717
Utropspris
2 000 - 3 000 EUR
Budhistorik (8 bud)
12 dec 2017 20:22
1 500 EUR
12 dec 2017 18:28
1 450 EUR
12 dec 2017 7:39
1 050 EUR
11 dec 2017 22:51
1 000 EUR
5 dec 2017 20:21
690 EUR
4 dec 2017 4:51
400 EUR
3 dec 2017 15:10
220 EUR
30 nov 2017 22:41
200 EUR