Art & Antiques Helsinki F189

10 föremål
TAKKRONA AV OLOF WESTERBERG, rokoko, Stockholm 1792.
Klubbat pris
21 700 EUR
Utropspris
4 000 - 6 000 EUR
PALETT, a tergo signerad A. Edelfelt, trä, 1800-talets slut.
Klubbat pris
1 410 EUR
Utropspris
500 - 700 EUR
FLINTLÅSPISTOL, Ryssland, för manskap, modell 1809.
Klubbat pris
1 350 EUR
Utropspris
500 - 700 EUR
TAKKRONA, gustaviansk, Sverige 1700-talets slut,
Klubbat pris
2 700 EUR
Utropspris
3 000 - 4 000 EUR
OKÄND KONSTNÄR, SIMSON OCH DELILA.
Klubbat pris
500 EUR
Utropspris
600 - 800 EUR
TEMPERANTIA-FAT.
TEMPERANTIA-FAT.
Klubbat pris
1 000 EUR
Utropspris
1 000 - 1 200 EUR
OKÄND KONSTNÄR, JAKT.
OKÄND KONSTNÄR, JAKT.
Klubbat pris
500 EUR
Utropspris
600 EUR
VAS "Girolle", porslin, Sèvres 1900, Alexandre Sandier.
Klubbat pris
1 000 EUR
Utropspris
1 500 - 2 000 EUR