Art & Antiques Helsinki F189

14 föremål
BYRÅ, senbarock, Sverige ca 1760.
Klubbat pris
500 EUR
Utropspris
700 - 900 EUR
KARMSTOLAR ETT PAR, Ryssland 1800-talets första hälft, Nikolai I.
Klubbat pris
820 EUR
Utropspris
1 000 - 1 500 EUR
GUSTAVIANSK STOL, Stockholm, 1700-talets slut.
Klubbat pris
700 EUR
Utropspris
1 000 - 1 500 EUR
MARQUISE FÅTÖLJ, Frankrike, 1700-talets slut.
Klubbat pris
1 680 EUR
Utropspris
1 000 - 1 500 EUR
STOLAR, 6 ST, sengustavianska, Sverige, ca 1800.
Utropspris
2 000 - 2 500 EUR
SYBORD, Stockholmsarbete, gustavianskt, 1700-talets slut.
Klubbat pris
1 400 EUR
Utropspris
1 600 - 2 000 EUR
KARMSTOLAR ETT PAR, Ryssland, Biedermeier, 1830-40-tal.
Klubbat pris
1 600 EUR
Utropspris
2 000 EUR
BOKSKÅP, Stockholmsarbete, gustavianskt, 1700-talets slut.
Klubbat pris
1 750 EUR
Utropspris
2 000 - 3 000 EUR
BORD, Ryssland, empire 1800-talets början.
Klubbat pris
1 950 EUR
Utropspris
800 - 1 000 EUR
BYRÅ, 1700-talets slut, Danmark/Tyskland.
Klubbat pris
921 EUR
Utropspris
1 000 - 1 500 EUR