Art & Antiques Helsinki F189

41 föremål
RYSKA KARMSTOLAR ETT PAR, empirestil 1900-talets slut.
Klubbat pris
4 600 EUR
Utropspris
1 000 - 1 500 EUR
BOKSKÅP, Ryssland, 1800-talets slut.
Klubbat pris
1 600 EUR
Utropspris
2 000 - 3 000 EUR
SPELBORD, Ryssland, 1800-talets början.
Klubbat pris
940 EUR
Utropspris
700 - 900 EUR
Klubbat pris
280 EUR
Utropspris
400 - 600 EUR
CIGARETTETUI, silver och emalj, Moskva 1898-1914.
Klubbat pris
480 EUR
Utropspris
500 - 700 EUR
KAFFESKEDAR 12 ST, silver, Gustav Klingert, Moskva ca 1900.
Klubbat pris
300 EUR
Utropspris
400 - 600 EUR
BANKETT, Ryssland ca 1900, masurbjörk och bronsbeslag.
Klubbat pris
2 700 EUR
Utropspris
1 500 - 3 000 EUR
TEGLASHÅLLARE, silver, Moskva 1908-17, okänd mästerstämpel AX.
Klubbat pris
3 180 EUR
Utropspris
1 000 - 1 200 EUR
KANDELABER, förgylld brons, Ryssland ca 1860-70.
Klubbat pris
1 650 EUR
Utropspris
1 000 - 1 500 EUR
BORDSLYSTER, Ryssland, 1800-talets början.
Klubbat pris
1 800 EUR
Utropspris
1 500 - 2 000 EUR
RYSKA SILVERSKÅLAR PÅ FOT, ETT PAR, Gratchev, St:Petersburg 1891.
Klubbat pris
4 000 EUR
Utropspris
5 000 - 7 000 EUR
VITRINSKÅP, Ryssland, Jacob stil, 1800-talets slut.
Klubbat pris
1 700 EUR
Utropspris
1 000 - 1 500 EUR
SAMOVAR, silver, Adolf Speer, St.Petersburg 1845.
Klubbat pris
37 600 EUR
Utropspris
12 000 - 15 000 EUR
KLÄDSKÅP, RYSSLAND, 1800-TALETS BÖRJAN.
Klubbat pris
900 EUR
Utropspris
1 500 - 2 000 EUR
RYSKT VITRINSKÅP, engelsk stil 1800-talets slut.
Klubbat pris
5 700 EUR
Utropspris
3 000 EUR
SPELBORD, Ryssland, 1900-talets senare hälft.
Klubbat pris
4 300 EUR
Utropspris
1 500 - 2 000 EUR