PATRICIA URQUIOLA & ELIANA GEROTTO, golvlampa "Caboche", Foscarini, Italien 2000-tal.
Transparent akrylskärm med underliggande reflektor i glas. Fot av vit metall. Dimmer. Bär tillverkarens stämpel. Diameter 50 cm. Höjd 154 cm.
Bruksslitage. Ej funktionstestad.
Detta föremål lämnas ut på Stora Robertsgatan 12 efter avslutad auktion.