Patricia Urquiola

(Spanien, Född 1961)
Patricia Urquiola
(Spanien, Född 1961)

PATRICIA URQUIOLA & ELIANA GEROTTO, golvlampa "Caboche", Foscarini, Italien 2000-tal.

Transparent akrylskärm med underliggande reflektor i glas. Fot av vit metall. Dimmer. Bär tillverkarens stämpel. Diameter 50 cm. Höjd 154 cm.

Bruksslitage. Ej funktionstestad.

Detta föremål lämnas ut på Stora Robertsgatan 12 efter avslutad auktion.

Formgivare

Klubbat pris
632
7 161
659
Utropspris
400 - 600 EUR
Budhistorik (23 bud)
12
19 mar 2018 20:39
632 EUR
9
19 mar 2018 20:39
612 EUR
12
19 mar 2018 20:39
600 EUR
9
19 mar 2018 20:33
570 EUR
12
19 mar 2018 20:33
550 EUR
9
19 mar 2018 19:54
517 EUR
10
19 mar 2018 19:54
497 EUR
10
19 mar 2018 19:40
455 EUR
11
19 mar 2018 19:40
435 EUR
10
19 mar 2018 16:44
392 EUR
9
19 mar 2018 14:18
372 EUR
9
18 mar 2018 15:29
350 EUR
17 mar 2018 21:39
330 EUR
17 mar 2018 18:39
310 EUR
8
17 mar 2018 7:53
290 EUR
16 mar 2018 10:06
270 EUR
9 mar 2018 9:32
250 EUR
9 mar 2018 9:32
250 EUR
9 mar 2018 8:10
200 EUR
8 mar 2018 21:37
170 EUR
8 mar 2018 17:41
156 EUR
8 mar 2018 16:23
100 EUR
8 mar 2018 13:49
30 EUR

Anna Rosenius
Anna Rosenius
Ansvarig specialist finländsk design
+358 (0)40 1284 977

 Dölj
 Visa mer

Contemporary Art & Design 654

315. Marie-Louise Ekman, "Dam med skor och näsduk".
Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
Budhistorik
28 000

ditt bud
Aktuellt bud:
28 000 SEK