Heljä Liukko-Sundström

(Finland, Född 1938)
Heljä Liukko-Sundström
(Finland, Född 1938)

HELJÄ LIUKKO-SUNDSTRÖM, dekorationsägg, signerad Heljä Liukko-Sundström, Arabia 1991.

Porslin. Höjd 25 cm. Diameter 23 cm.

Obetydligt ytslitage.

Detta föremål lämnas ut på Stora Robertsgatan 12 efter avslutad auktion.

Klubbat pris
460
5 212
480
Utropspris
400 - 500 EUR
Budhistorik (15 bud)
19 mar 2018 19:01
460 EUR
19 mar 2018 19:00
440 EUR
19 mar 2018 19:00
420 EUR
19 mar 2018 18:17
400 EUR
19 mar 2018 18:15
380 EUR
19 mar 2018 18:15
380 EUR
19 mar 2018 18:04
360 EUR
19 mar 2018 18:04
340 EUR
19 mar 2018 13:05
320 EUR
16 mar 2018 20:59
300 EUR
16 mar 2018 15:09
280 EUR
11 mar 2018 11:28
260 EUR
10 mar 2018 9:44
200 EUR
9 mar 2018 19:48
100 EUR
8 mar 2018 20:15
50 EUR

Anna Rosenius
Anna Rosenius
Ansvarig specialist finländsk design
+358 (0)40 1284 977