Ritva Puotila

(Finland, Född 1935)
Ritva Puotila
(Finland, Född 1935)

RITVA PUOTILA, rya, Finska Handarbetets Vänner. Ca 140x97 cm.

"Tranbär" 1962 30/30.
Signerad Ritva Puotila.
Vävd av Kerttu Parkko 1981.

Sedvanligt bruksslitage.

Detta föremål lämnas ut på Stora Robertsgatan 12 efter avslutad auktion.

Klubbat pris
300
3 399
313
Utropspris
400 - 500 EUR
Budhistorik (8 bud)
18 mar 2018 21:56
300 EUR
11 mar 2018 22:21
200 EUR
11 mar 2018 19:13
180 EUR
10 mar 2018 9:44
160 EUR
10 mar 2018 0:00
150 EUR
9 mar 2018 5:16
60 EUR
8 mar 2018 23:49
50 EUR
8 mar 2018 19:38
40 EUR

Anna Rosenius
Anna Rosenius
Ansvarig specialist finländsk design
+358 (0)40 1284 977