RAILI & REIMA PIETILÄ, fåtöljer, ett par, Asko 1986.

Formpressad björkplywood, fast stoppad klädsel med nackkudde. Metallben. Bredd 69 cm cm. Sitthöjd 40 cm. Total höjd 122 cm.

Ställvis slitage och repor. Färgbortfall.

Proveniens

Tammerfors stadsbibliotek, Metso.

Detta föremål lämnas ut på Stora Robertsgatan 12 efter avslutad auktion.

Klubbat pris
91
1 012
96
Utropspris
300 - 400 EUR
Budhistorik (14 bud)
19 mar 2018 20:40
91 EUR
19 mar 2018 20:40
86 EUR
19 mar 2018 20:39
81 EUR
19 mar 2018 20:39
80 EUR
19 mar 2018 20:38
75 EUR
19 mar 2018 20:38
70 EUR
19 mar 2018 19:48
65 EUR
19 mar 2018 9:34
60 EUR
19 mar 2018 9:34
60 EUR
19 mar 2018 9:34
55 EUR
19 mar 2018 9:34
50 EUR
16 mar 2018 12:02
40 EUR
16 mar 2018 12:02
35 EUR
13 mar 2018 17:48
30 EUR
Anna Rosenius
Anna Rosenius
Ansvarig specialist finländsk design
+358 (0)40 1284 977