1018810
RAILI & REIMA PIETILÄ, stolar, 4 st, Asko 1986.

Bemålat trä, stoppad klädsel. Bär etikett. Total bredd 53 cm. Sitthöjd 43 cm. Total höjd 72 cm.

Ställvis slitage. Färgbortfall. Fläckar.

Proveniens

Tammerfors stadsbibliotek, Metso.

https://sv.wikipedia.org/wiki/Reima_Pietil%C3%A4
https://sv.wikipedia.org/wiki/Raili_Pietil%C3%A4
https://sv.wikipedia.org/wiki/Tammerfors_stadsbibliotek

Övrigt

Detta föremål lämnas ut på Stora Robertsgatan 12 efter avslutad auktion.

Anna Rosenius
Anna Rosenius
Specialist Design
+358 (0)40 1284 977

Telefontid: Mån - Fre 9-13

Efter vunnen auktion beställer du transport på Mina Sidor

Slutpris
220
2 321
248
Utropspris
200 - 300 EUR
Budhistorik (14 bud)
19 mar 2018 19:34
220 EUR
19 mar 2018 19:31
200 EUR
19 mar 2018 19:31
200 EUR
19 mar 2018 19:31
190 EUR
19 mar 2018 19:31
180 EUR