1020553
Sini Majuri
(Född 1983)

SINI MAJURI, vas, graal, signerad Sini Majuri 2016.

Från serien The Flying ship - Rain 1/1. Höjd 23 cm.

Sedvanligt slitage.

2017 Kalevala on glass. Glass Axis. Ohio, USA
2017 International Biennale of Glass. Bulgaria
2016 European Glass Festival. Wroclaw, Łódź, Legnica, Jelenia Góra, Krakow Poland
2016 Talents. Tendence. Frankfurt, Germany
2016 Glasrijk Tubbergen 2016. Tubbergen, Netherlands
2016 Finsk Glas. Galerie Te Lintelo. Haaksbergen. Netherlands
2016 Total diagnosis exhibition. Budapest, Wien, New York, USA
2016 International Glass Art Biennial. Haach, Belgium
2016 The Flying Boat. Galleria G12. Helsinki, Finland
2016 Parallax Art Fair. London, UK
2016 Sini Majuri & Kirsti Tuokko. Galleria G12. Kuopio, Finland

Övrigt

Detta föremål lämnas ut på Stora Robertsgatan 12 efter avslutad auktion.

Anna Rosenius
Anna Rosenius
Specialist Design
+358 (0)40 1284 977

Telefontid: Mån - Fre 9-13

Efter vunnen auktion beställer du transport på Mina Sidor

1 200
12 662
1 352
Utropspris
3 200 - 3 500 EUR
Acceptpriset är ej uppnått
Budhistorik (11 bud)
19 mar 2018 19:35
1 200 EUR
19 mar 2018 19:35
1 000 EUR
18 mar 2018 21:11
900 EUR
18 mar 2018 20:54
800 EUR
18 mar 2018 15:00
700 EUR