1020560
Sini Majuri
(Född 1983)

SINI MAJURI, vas, graal, signerad Sini Majuri 2015.

Från serien Storm - Calm before the storm 3/5. Höjd 17 cm.

Sedvanligt slitage.

2016 Finsk Glas. Galerie Te Lintelo. Haaksbergen. Netherlands
2016 Glasrijk Tubbergen 2016. Tubbergen, Netherlands
2016 European Glass Festival. Wroclaw, Łódź, Legnica, Jelenia Góra, Krakow Poland

Övrigt

Detta föremål lämnas ut på Stora Robertsgatan 12 efter avslutad auktion.

Anna Rosenius
Anna Rosenius
Specialist Design
+358 (0)40 1284 977

Telefontid: Mån - Fre 9-13

Efter vunnen auktion beställer du transport på Mina Sidor

Slutpris
420
4 411
473
Utropspris
600 - 800 EUR
Budhistorik (16 bud)
19 mar 2018 19:48
420 EUR
19 mar 2018 19:48
400 EUR
17 mar 2018 12:35
380 EUR
16 mar 2018 11:05
360 EUR
15 mar 2018 17:55
340 EUR