1020571

SINI MAJURI, vas, graal, signerad Sini Majuri 2014.

The monsoon rains. Höjd 14 cm.

Detta föremål lämnas ut på Stora Robertsgatan 12 efter avslutad auktion.

Konditionsrapport

Sedvanligt slitage.

2015 Taos Glass Expo 2015. Taos, USA 2015 Comic Art In Glass. Finnish Glass Museum. Riihimäki, Finland 2015 Young. Glas galerie Leerdam. Leerdam, Netherlands 2015 Design- ja taidelasia 2015. Verkaranta. Tampere, Finland 2014 Taos Art Glass Invitational. Taos, USA 2014 Glass Comics. Helsinki Comic Festival. Helsinki, Finland

Kontakta kundservice

Telefontid: Mån - Fre 9-13

Kontakta ansvarig katalogiserare

Anna Rosenius

Anna Rosenius
Specialist Design

anna.rosenius@bukowskis.com

VAD KOSTAR TRANSPORTEN?

Hemleverans, ombud, något av våra hus.

Se vad det kostar att få det levererat hem till dig. Frågor? Klicka här.

Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål.

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Alla priser är preliminära. Hemleverans är inte möjlig för alla föremål.

    Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor.

    Auktionen avslutades:
    CET

    Utropspris: 400 - 500 EUR

    Slutpris

    460
    EUR
    4 753 SEK
    542 USD

    Budhistorik (23 bud)
    7A19 mar 20:21460EUR
    419 mar 20:21440EUR
    7A19 mar 20:19420EUR