1020607

Sini Majuri

(Finland, Född 1983)
Sini majuri, vas, signerad sini majuri.

SINI MAJURI, vas, signerad Sini Majuri.

Från serien The Jungle - Tropical blue 12/500. Höjd 21 cm.

Sedvanligt slitage.

2018 Design Pier exhibition. Art Basel Hong Kong Design-fair. Hong Kong, China
2018 TRENDSET. Jungle Collection. Munich, Germany
2018 NORDSTIL. Jungle Collection. Hampuri, Germany
2018 TRENDZ. Jungle Collection. Gorinchem, The Netherlands
2018 FORMEX. Jungle Collection. Tukholma, Sweden
2018 AMBIENTE. Jungle Collection. Frankfurt, Germany

Övrigt

Detta föremål lämnas ut på Stora Robertsgatan 12 efter avslutad auktion.

Anna Rosenius
Anna Rosenius
Ansvarig specialist finländsk design
+358 (0)40 1284 977

Slutpris
620
6 266
742
Utropspris
400 - 500 EUR
Budhistorik (36 bud)
9
19 mar 2018 20:25
620 EUR
11
19 mar 2018 20:25
600 EUR
9
19 mar 2018 20:25
580 EUR
11
19 mar 2018 20:25
560 EUR
9
19 mar 2018 20:25
540 EUR