Jukka Korpihete

(Finland, Född 1976)
Jukka Korpihete
(Finland, Född 1976)

JUKKA KORPIHETE, ljusskulptur, "Lehvä", Korpi Design, 2000-tal.

Bemålad stålkvist på trådupphängning. Halogenljuskälla. Kvistens 60x70 cm.

Smärre slitage. Ej funktionstestad.

Detta föremål lämnas ut på Stora Robertsgatan 12 efter avslutad auktion.

Klubbat pris
150
1 581
172
Utropspris
300 - 400 EUR
Budhistorik (5 bud)
19 mar 2018 20:07
150 EUR
19 mar 2018 19:38
110 EUR
9 mar 2018 15:44
100 EUR
8 mar 2018 21:50
40 EUR
8 mar 2018 18:07
35 EUR

Anna Rosenius
Anna Rosenius
Ansvarig specialist design
+358 (0)40 1284 977