997694

PAULI PARTANEN

SCHACKSPEL, signerad Pauli Partanen, Arabia Finland.

Keramik och trä. Höjd 10,5 cm, bredd 40 cm, djup 50,5 cm

Detta föremål lämnas ut på Stora Robertsgatan 12 efter avslutad auktion.

Konditionsrapport

Smärre slitage.

Kontakta kundservice

Telefontid: Mån - Fre 9-13

Kontakta ansvarig katalogiserare

Anna Rosenius

Anna Rosenius
Specialist Design

anna.rosenius@bukowskis.com

VAD KOSTAR TRANSPORTEN?

Hemleverans, ombud, något av våra hus.

Se vad det kostar att få det levererat hem till dig. Frågor? Klicka här.

Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål.

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Alla priser är preliminära. Hemleverans är inte möjlig för alla föremål.

    Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor.

    Auktionen avslutades:
    CET

    Utropspris: 900 - 1 100 EUR

    Slutpris

    720
    EUR
    7 568 SEK
    843 USD

    Budhistorik (7 bud)
    618 mar 15:20720EUR
    212 mar 05:44700EUR
    Acceptpris på 700 EUR uppnåddes
    5 9 mar 18:52550EUR