997694

PAULI PARTANEN, SCHACKSPEL, signerad Pauli Partanen, Arabia Finland.

Keramik och trä. Höjd 10,5 cm, bredd 40 cm, djup 50,5 cm

Detta föremål lämnas ut på Stora Robertsgatan 12 efter avslutad auktion.

Konditionsrapport

Smärre slitage.

Möjliga transportalternativ:

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Alla priser är preliminära.

    Kontakta kundservice

    Telefontid: Mån - Fre 9-13

    Kontakta ansvarig katalogiserare

    Anna Rosenius

    Anna Rosenius
    Specialist Design

    anna.rosenius@bukowskis.com

    Auktionen avslutades:
    CET

    Utropspris: 900 - 1 100 EUR

    Slutpris

    720
    EUR
    7 411 SEK
    816 USD

    Budhistorik (7 bud)
    618 mar 15:20720EUR
    212 mar 05:44700EUR
    Acceptpris på 700 EUR uppnåddes
    5 9 mar 18:52550EUR