TOILETTEBORD, möjligen Margareta Nordman, Kervo Snickerifabrik, Stockmann, sent 1930-tal.

Spegel, 2 draglådor, svängda ben. Bär tillverkarens pappersetikett. Längd 120 cm, djup 40 cm, höjd 65 cm. Totalhöjd 123 cm.

Ställvis omfattande slitage och skador.

Klubbat pris
550
6 276
572
Utropspris
400 - 600 EUR
Budhistorik (13 bud)
16 apr 2018 17:38
550 EUR
16 apr 2018 17:38
530 EUR
16 apr 2018 17:38
520 EUR
16 apr 2018 17:38
500 EUR
15 apr 2018 19:14
420 EUR
15 apr 2018 19:14
400 EUR
15 apr 2018 19:14
320 EUR
15 apr 2018 19:14
300 EUR
10 apr 2018 17:55
200 EUR
9 apr 2018 17:06
131 EUR
6 apr 2018 22:27
120 EUR
6 apr 2018 19:26
90 EUR
6 apr 2018 15:56
30 EUR
Anna Rosenius
Anna Rosenius
Ansvarig specialist finländsk design
+358 (0)40 1284 977