1003977

KAIN TAPPER, "BARNDOMSMINNE".

Relief. Sign. -04. Trä 93x55 cm.

Proveniens
Galleria Krista Mikkola 2004.
Följerätt
Ja

Möjliga transportalternativ:

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Efter vunnen auktion beställer du transport på Mina Sidor

    Avvikelser kan förekomma.

    Kontakta kundservice

    Telefontid: Mån - Fre 9-13

    Kontakta ansvarig katalogiserare

    Laura Pohjola

    Laura Pohjola
    Specialist modern och samtida konst, finländsk konst, fotografi

    laura.pohjola@bukowskis.com

    Auktionen avslutades:
    CEST

    Utropspris: 6 500 - 7 500 EUR

    Slutpris

    14 200
    EUR
    148 447 SEK
    16 084 USD

    Budhistorik (56 bud)
    1116 apr 2018 17:1914200EUR
    1016 apr 2018 17:1614000EUR
    4A16 apr 2018 17:1613800EUR
    Acceptpris på 5 000 EUR uppnåddes