1008058

CARL GUSTAF HIORT AF ORNÄS

Soffa, "Studio" HMN Huonekalu Mikko Nupponen, Lahtis, 1950-talets slut.

Stommen med flätade läderband. Plymåer med tygklädsel på sits och rygg. Längd 180 cm, sitthöjd ca 35 cm, total höjd 72 cm. Köpkvittot från 1958 medföljer.

Konditionsrapport

Slitage. Nedsutten stoppning. Fläckar och skador på flätade läderbanden.

Kontakta kundservice

Telefontid: Mån - Fre 9-13

Kontakta ansvarig katalogiserare

Anna Rosenius

Anna Rosenius
Specialist Design

anna.rosenius@bukowskis.com

VAD KOSTAR TRANSPORTEN?

Hemleverans, ombud, något av våra hus.

Se vad det kostar att få det levererat hem till dig. Frågor? Klicka här.

Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål.

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Alla priser är preliminära. Hemleverans är inte möjlig för alla föremål.

    Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor.

    Auktionen avslutades:
    CEST

    Utropspris: 800 - 1 000 EUR

    Slutpris

    1 500
    EUR
    15 767 SEK
    1 756 USD

    Budhistorik (44 bud)
    7A16 apr 18:151500EUR
    816 apr 18:151450EUR
    716 apr 18:131400EUR
    Acceptpris på 600 EUR uppnåddes