Gunnel Nyman

(Finland, 1909-1948)
Gunnel Nyman
(Finland, 1909-1948)

GUNNEL NYMAN, vas, signerad G. Nyman, Nuutajärvi Notsjö -57.

Klart och lila glas med musch. Höjd 33 cm.

Smärre slitage.

Klubbat pris
960
11 011
1 005
Utropspris
800 - 1 000 EUR
Budhistorik (22 bud)
17 apr 2018 18:56
960 EUR
17 apr 2018 18:56
940 EUR
17 apr 2018 18:55
920 EUR
17 apr 2018 18:55
900 EUR
17 apr 2018 18:55
880 EUR
17 apr 2018 18:55
860 EUR
17 apr 2018 17:50
840 EUR
17 apr 2018 15:54
820 EUR
17 apr 2018 15:54
805 EUR
16 apr 2018 18:15
800 EUR
16 apr 2018 18:15
780 EUR
15 apr 2018 20:51
735 EUR
15 apr 2018 20:51
715 EUR
15 apr 2018 19:52
695 EUR
15 apr 2018 19:52
675 EUR
15 apr 2018 18:53
620 EUR
15 apr 2018 12:12
600 EUR
8 apr 2018 12:20
550 EUR
5 apr 2018 20:10
521 EUR
5 apr 2018 13:58
240 EUR
5 apr 2018 13:47
220 EUR
5 apr 2018 13:11
200 EUR
Anna Rosenius
Anna Rosenius
Ansvarig specialist finländsk design
+358 (0)40 1284 977