1012533

PAAVO TYNELL

Taklampa, Taito/Idman, 1900-talets mitt.

Blomformad mässingsdekor. Glaskupa i överfångsglas. Total höjd 75 cm. Total diameter 70 cm.

Konditionsrapport

Åldersrelaterat slitage och märken. Dekorationen med smärre intryckningar. Ej funktionstestad.

Kontakta kundservice

Telefontid: Mån - Fre 9-13

Kontakta ansvarig katalogiserare

Anna Rosenius

Anna Rosenius
Specialist Design

anna.rosenius@bukowskis.com

VAD KOSTAR TRANSPORTEN?

Hemleverans, ombud, något av våra hus.

Se vad det kostar att få det levererat hem till dig. Frågor? Klicka här.

Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål.

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Alla priser är preliminära. Hemleverans är inte möjlig för alla föremål.

    Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor.

    Auktionen avslutades:
    CEST

    Utropspris: 6 500 - 7 000 EUR

    Slutpris

    11 000
    EUR
    114 634 SEK
    12 794 USD

    Budhistorik (35 bud)
    7A17 apr 19:0111000EUR
    917 apr 19:0110820EUR
    7A17 apr 19:0010620EUR
    Acceptpris på 4 700 EUR uppnåddes