Carl Gustaf Hiort af Ornäs

(Finland, 1911-1995)
Carl Gustaf Hiort af Ornäs
(Finland, 1911-1995)

CARL GUSTAF HIORT AF ORNÄS, fåtölj, "Siesta", tillverkare Puunveisto Oy - Träsnideri Ab, 1900-talets mitt.

Fast stoppad klädsel, rygg med knappar. Nackkudde och lackade ben. Bredd 66 cm, sitthöjd ca 39 cm, total höjd 96 cm.

Brukslitage och repor.

Klubbat pris
2 100
24 087
2 198
Utropspris
1 000 - 1 200 EUR
Budhistorik (45 bud)
9
17 apr 2018 18:57
2 100 EUR
8
17 apr 2018 18:56
2 000 EUR
9
17 apr 2018 18:56
1 958 EUR
9
17 apr 2018 18:56
1 950 EUR
8
17 apr 2018 18:55
1 900 EUR
9
17 apr 2018 18:55
1 850 EUR
8
17 apr 2018 18:55
1 850 EUR
9
17 apr 2018 18:54
1 800 EUR
8
17 apr 2018 18:54
1 750 EUR
9
17 apr 2018 18:53
1 700 EUR
8
17 apr 2018 18:52
1 650 EUR
9
17 apr 2018 18:52
1 600 EUR
8
17 apr 2018 18:52
1 550 EUR
9
17 apr 2018 18:51
1 500 EUR
8
17 apr 2018 18:50
1 450 EUR
9
17 apr 2018 18:49
1 400 EUR
8
17 apr 2018 18:49
1 350 EUR
9
17 apr 2018 18:49
1 300 EUR
8
17 apr 2018 18:49
1 300 EUR
9
17 apr 2018 18:47
1 250 EUR
8
17 apr 2018 18:47
1 200 EUR
17 apr 2018 18:47
1 150 EUR
9
17 apr 2018 18:46
1 100 EUR
8
17 apr 2018 18:46
1 050 EUR
9
17 apr 2018 18:46
1 035 EUR
9
17 apr 2018 18:44
1 000 EUR
8
17 apr 2018 18:44
980 EUR
8
17 apr 2018 18:44
955 EUR
9
17 apr 2018 18:43
935 EUR
17 apr 2018 18:43
920 EUR
9
17 apr 2018 18:43
860 EUR
8
17 apr 2018 18:43
840 EUR
8
17 apr 2018 18:43
820 EUR
17 apr 2018 15:38
800 EUR
17 apr 2018 15:38
800 EUR
17 apr 2018 15:36
740 EUR
15 apr 2018 10:45
720 EUR
13 apr 2018 13:14
700 EUR
7 apr 2018 23:02
640 EUR
6 apr 2018 22:04
620 EUR
6 apr 2018 21:29
600 EUR
6 apr 2018 17:56
500 EUR
6 apr 2018 12:27
50 EUR
5 apr 2018 22:57
35 EUR
5 apr 2018 20:11
30 EUR

Anna Rosenius
Anna Rosenius
Ansvarig specialist finländsk design
+358 (0)40 1284 977