1016399

CARL GUSTAF HIORT AF ORNÄS

FÅTÖLJER, ett par, "Rialto", Puunveisto Oy - Träsnideri Ab, 1900-talets mitt.

Stomme av ek, läderklädda armlän, plymåer.
Bredd 65 cm. Sitthöjd 39 cm. Total höjd 70 cm.

Konditionsrapport

Sedvanligt bruksslitage. Smärre slitage på armlänen.

Kontakta kundservice

Telefontid: Mån - Fre 9-13

Kontakta ansvarig katalogiserare

Anna Rosenius

Anna Rosenius
Specialist Design

anna.rosenius@bukowskis.com

VAD KOSTAR TRANSPORTEN?

Hemleverans, ombud, något av våra hus.

Se vad det kostar att få det levererat hem till dig. Frågor? Klicka här.

Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål.

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Alla priser är preliminära. Hemleverans är inte möjlig för alla föremål.

    Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor.

    Auktionen avslutades:
    CEST

    Utropspris: 1 200 - 1 400 EUR

    Slutpris

    2 550
    EUR
    26 805 SEK
    2 986 USD

    Budhistorik (36 bud)
    1516 apr 19:422550EUR
    14A16 apr 19:422450EUR
    1416 apr 19:372400EUR
    Acceptpris på 1 000 EUR uppnåddes