1016399

CARL GUSTAF HIORT AF ORNÄS, FÅTÖLJER, ett par, "Rialto", Puunveisto Oy - Träsnideri Ab, 1900-talets mitt.

Stomme av ek, läderklädda armlän, plymåer.
Bredd 65 cm. Sitthöjd 39 cm. Total höjd 70 cm.

Konditionsrapport

Sedvanligt bruksslitage. Smärre slitage på armlänen.

Möjliga transportalternativ:

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Alla priser är preliminära.

    Kontakta kundservice

    Telefontid: Mån - Fre 9-13

    Kontakta ansvarig katalogiserare

    Anna Rosenius

    Anna Rosenius
    Specialist Design

    anna.rosenius@bukowskis.com

    Auktionen avslutades:
    CEST

    Utropspris: 1 200 - 1 400 EUR

    Slutpris

    2 550
    EUR
    26 247 SEK
    2 889 USD

    Budhistorik (36 bud)
    1516 apr 19:422550EUR
    14A16 apr 19:422450EUR
    1416 apr 19:372400EUR
    Acceptpris på 1 000 EUR uppnåddes