Carl Gustaf Hiort af Ornäs

(Finland, 1911-1995)
Carl Gustaf Hiort af Ornäs
(Finland, 1911-1995)

CARL GUSTAF HIORT AF ORNÄS, FÅTÖLJER, ett par, "Rialto", Puunveisto Oy - Träsnideri Ab, 1900-talets mitt.

Stomme av ek, läderklädda armlän, plymåer.
Bredd 65 cm. Sitthöjd 39 cm. Total höjd 70 cm.

Sedvanligt bruksslitage. Smärre slitage på armlänen.

Klubbat pris
2 550
28 892
2 660
Utropspris
1 200 - 1 400 EUR
Budhistorik (36 bud)
15
16 apr 2018 19:42
2 550 EUR
14
16 apr 2018 19:42
2 450 EUR
14
16 apr 2018 19:37
2 400 EUR
13
16 apr 2018 18:08
2 300 EUR
12
16 apr 2018 18:08
2 200 EUR
13
16 apr 2018 18:08
2 100 EUR
12
16 apr 2018 18:08
2 000 EUR
13
16 apr 2018 18:08
1 950 EUR
11
16 apr 2018 18:08
1 900 EUR
11
16 apr 2018 18:08
1 700 EUR
12
16 apr 2018 18:08
1 650 EUR
11
16 apr 2018 18:04
1 600 EUR
12
16 apr 2018 17:42
1 550 EUR
11
16 apr 2018 16:31
1 500 EUR
12
16 apr 2018 16:31
1 500 EUR
11
16 apr 2018 16:29
1 450 EUR
12
16 apr 2018 16:29
1 400 EUR
11
16 apr 2018 16:07
1 350 EUR
8
16 apr 2018 12:39
1 300 EUR
12
16 apr 2018 10:32
1 250 EUR
8
16 apr 2018 10:31
1 200 EUR
12
16 apr 2018 10:31
1 200 EUR
8
16 apr 2018 9:46
1 150 EUR
11
16 apr 2018 8:15
1 100 EUR
12
16 apr 2018 6:53
1 050 EUR
11
15 apr 2018 20:53
1 000 EUR
10
15 apr 2018 19:30
870 EUR
9
15 apr 2018 19:21
850 EUR
8
15 apr 2018 18:03
800 EUR
13 apr 2018 17:05
780 EUR
11 apr 2018 9:51
540 EUR
11 apr 2018 0:07
520 EUR
11 apr 2018 0:04
400 EUR
10 apr 2018 13:15
110 EUR
9 apr 2018 7:00
100 EUR
8 apr 2018 15:21
30 EUR

Anna Rosenius
Anna Rosenius
Ansvarig specialist finländsk design
+358 (0)40 1284 977