Carl Gustaf Hiort af Ornäs

(Finland, 1911-1995)
Carl Gustaf Hiort af Ornäs
(Finland, 1911-1995)

CARL GUSTAF HIORT AF ORNÄS, FÅTÖLJER, ett par, "Rialto", Puunveisto Oy - Träsnideri Ab, 1900-talets mitt.

Stomme av ek, läderklädda armlän, plymåer.
Bredd 65 cm. Sitthöjd 39 cm. Total höjd 70 cm.

Sedvanligt bruksslitage. Smärre slitage på armlänen. Renoverade.

Klubbat pris
2 500
28 325
2 608
Utropspris
1 200 - 1 400 EUR
Budhistorik (35 bud)
9
16 apr 2018 18:09
2 500 EUR
13
16 apr 2018 18:06
2 400 EUR
12
16 apr 2018 18:05
2 300 EUR
13
16 apr 2018 18:05
2 200 EUR
12
16 apr 2018 18:05
2 200 EUR
13
16 apr 2018 18:03
2 100 EUR
12
16 apr 2018 18:03
2 000 EUR
12
16 apr 2018 18:02
1 950 EUR
11
16 apr 2018 17:58
1 900 EUR
12
16 apr 2018 17:57
1 850 EUR
11
16 apr 2018 17:57
1 850 EUR
12
16 apr 2018 17:55
1 700 EUR
11
16 apr 2018 17:55
1 700 EUR
12
16 apr 2018 17:54
1 650 EUR
11
16 apr 2018 17:49
1 600 EUR
10
16 apr 2018 17:38
1 550 EUR
9
16 apr 2018 16:32
1 500 EUR
16 apr 2018 16:31
1 450 EUR
9
16 apr 2018 16:31
1 450 EUR
16 apr 2018 14:51
1 400 EUR
9
16 apr 2018 12:43
1 350 EUR
16 apr 2018 10:32
1 300 EUR
9
16 apr 2018 10:32
1 250 EUR
16 apr 2018 10:31
1 200 EUR
9
16 apr 2018 10:31
1 150 EUR
15 apr 2018 21:06
1 100 EUR
8
15 apr 2018 19:32
1 050 EUR
15 apr 2018 19:32
1 001 EUR
14 apr 2018 0:01
1 000 EUR
13 apr 2018 17:03
820 EUR
11 apr 2018 9:51
420 EUR
11 apr 2018 0:01
400 EUR
10 apr 2018 22:26
240 EUR
8 apr 2018 14:32
220 EUR
5 apr 2018 21:37
100 EUR

Anna Rosenius
Anna Rosenius
Ansvarig specialist finländsk design
+358 (0)40 1284 977