Toini Muona

(Finland, 1904-1987)
Toini Muona
(Finland, 1904-1987)

TOINI MUONA, FAT, keramik, signerad TM. 1900-talets mitt.

Turkos och oxblodsglasyr. Diameter 33 cm.

Obetydligt ytslitage.

Klubbat pris
440
4 638
504
Utropspris
500 - 600 EUR
Budhistorik (5 bud)
16 apr 2018 20:30
440 EUR
16 apr 2018 20:25
420 EUR
16 apr 2018 20:07
400 EUR
15 apr 2018 9:42
127 EUR
6 apr 2018 8:02
100 EUR