1021273

PAAVO TYNELL

Bordslampa modell 9228, Idman 1900-talets mitt.

Polerad mässing, skaft med tvinnad läderband. Två ljuspunkter. Höjd 32 cm. Diameter 33 cm.

Konditionsrapport

Smärre slitage. Ej funktionstestad.

Proveniens
Alko huvudkontor, Sundholmen, Helsingfors.

Kontakta kundservice

Telefontid: Mån - Fre 9-13

Kontakta ansvarig katalogiserare

Anna Rosenius

Anna Rosenius
Specialist Design

anna.rosenius@bukowskis.com

VAD KOSTAR TRANSPORTEN?

Hemleverans, ombud, något av våra hus.

Se vad det kostar att få det levererat hem till dig. Frågor? Klicka här.

Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål.

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Alla priser är preliminära. Hemleverans är inte möjlig för alla föremål.

    Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor.

    Auktionen avslutades:
    CEST

    Utropspris: 8 000 - 10 000 EUR

    Slutpris

    12 500
    EUR
    131 395 SEK
    14 637 USD

    Budhistorik (39 bud)
    9A16 apr 20:1712500EUR
    1116 apr 20:1712400EUR
    9A16 apr 19:5212200EUR
    Acceptpris på 6 000 EUR uppnåddes