1021273

PAAVO TYNELL, bordslampa modell 9228, Idman 1900-talets mitt.

Polerad mässing, skaft med tvinnad läderband. Två ljuspunkter. Höjd 32 cm. Diameter 33 cm.

Konditionsrapport

Smärre slitage. Ej funktionstestad.

Proveniens
Alko huvudkontor, Sundholmen, Helsingfors.

Möjliga transportalternativ:

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Alla priser är preliminära.

    Kontakta kundservice

    Telefontid: Mån - Fre 9-13

    Kontakta ansvarig katalogiserare

    Anna Rosenius

    Anna Rosenius
    Specialist Design

    anna.rosenius@bukowskis.com

    Auktionen avslutades:
    CEST

    Utropspris: 8 000 - 10 000 EUR

    Slutpris

    12 500
    EUR
    128 660 SEK
    14 164 USD

    Budhistorik (39 bud)
    9A16 apr 20:1712500EUR
    1116 apr 20:1712400EUR
    9A16 apr 19:5212200EUR
    Acceptpris på 6 000 EUR uppnåddes