Toini Muona

(Finland, 1904-1987)
Toini Muona
(Finland, 1904-1987)

TOINI MUONA, GOLVURNA, stengods, signerad TM. 1900-talets mitt.

Grå samt brun glasyr. Höjd 36 cm. Diameter 28 cm.

Sedvanligt slitage.

Klubbat pris
5 600
64 232
5 861
Utropspris
2 500 - 3 000 EUR
Budhistorik (12 bud)
16 apr 2018 19:41
5 600 EUR
16 apr 2018 19:41
5 400 EUR
16 apr 2018 19:41
4 400 EUR
16 apr 2018 19:41
4 200 EUR
16 apr 2018 19:41
3 500 EUR
16 apr 2018 19:41
3 400 EUR
16 apr 2018 19:40
2 900 EUR
16 apr 2018 19:40
2 800 EUR
9 apr 2018 11:02
2 000 EUR
6 apr 2018 8:10
750 EUR
5 apr 2018 22:17
500 EUR
5 apr 2018 20:04
30 EUR