Gunnel Nyman

(Finland, 1909-1948)
Gunnel Nyman
(Finland, 1909-1948)

GUNNEL NYMAN, vas, glas, signerad G. Nyman, Nuutajärvi Notsjö.

Klart glas med musch. Signering med syrapenna. 1940-tal. Höjd 25 cm.

Slitage. Repor. Mindre nagg undertill. Kalkavlagringar. Fläck.

Klubbat pris
360
4 079
376
Utropspris
400 - 600 EUR
Budhistorik (7 bud)
16 apr 2018 10:09
360 EUR
15 apr 2018 8:28
340 EUR
15 apr 2018 8:28
325 EUR
15 apr 2018 8:11
320 EUR
14 apr 2018 15:16
300 EUR
5 apr 2018 21:07
260 EUR
5 apr 2018 19:52
221 EUR
Anna Rosenius
Anna Rosenius
Ansvarig specialist finländsk design
+358 (0)40 1284 977

 Dölj
 Visa mer

Contemporary Art & Design 654

385. Nathalie Djurberg & Hans Berg, "The Brain Has Corridors - Rat Bride".
Utropspris
600 000 - 800 000 SEK
Budhistorik
440 000

ditt bud
470 000

ditt bud
Aktuellt bud:
440 000 SEK