Risto Halme

(Finland, Född 1934)
Risto Halme
(Finland, Född 1934)

RISTO HALME, stolar 6 st, Isku 1960-tal.

Formpressad teak plywood sits. Kopplade ben. Bär tillverkarens etikett. Bredd 42 cm. Sitthöjd 43 cm. Total höjd 83 cm.

Ställvis omfattande slitage och märken.

Klubbat pris
750
8 603
785
Utropspris
600 - 800 EUR
Budhistorik (35 bud)
11
17 apr 2018 18:31
750 EUR
12
17 apr 2018 18:31
750 EUR
11
17 apr 2018 18:28
730 EUR
12
17 apr 2018 18:28
710 EUR
11
17 apr 2018 18:28
690 EUR
10
17 apr 2018 18:28
670 EUR
10
17 apr 2018 18:28
666 EUR
12
17 apr 2018 18:28
646 EUR
12
17 apr 2018 18:28
644 EUR
11
17 apr 2018 18:28
624 EUR
10
17 apr 2018 18:28
606 EUR
11
17 apr 2018 18:27
586 EUR
8
17 apr 2018 18:27
566 EUR
10
17 apr 2018 18:27
557 EUR
8
17 apr 2018 18:26
521 EUR
9
17 apr 2018 18:26
501 EUR
8
17 apr 2018 18:21
480 EUR
9
17 apr 2018 18:21
460 EUR
8
17 apr 2018 18:07
440 EUR
17 apr 2018 8:22
420 EUR
17 apr 2018 8:22
400 EUR
17 apr 2018 8:21
380 EUR
17 apr 2018 8:21
360 EUR
15 apr 2018 19:18
320 EUR
15 apr 2018 19:17
300 EUR
15 apr 2018 19:17
300 EUR
14 apr 2018 10:20
280 EUR
14 apr 2018 10:20
260 EUR
14 apr 2018 10:20
240 EUR
14 apr 2018 10:20
220 EUR
12 apr 2018 16:19
200 EUR
12 apr 2018 13:33
110 EUR
10 apr 2018 8:34
100 EUR
9 apr 2018 22:26
50 EUR
8 apr 2018 19:42
30 EUR

Anna Rosenius
Anna Rosenius
Ansvarig specialist finländsk design
+358 (0)40 1284 977