Impi Sotavalta

(Finland, 1885-1943)
Impi Sotavalta
(Finland, 1885-1943)

IMPI SOTAVALTA, HÅRGARNSMATTA, Aaltonens Mattväveri, Kiikka, Finland 1930-tal.

"Iltalaulu" (Aftonsången). Brunmelerad yllematta på linnevarp. Storlek 392x298 cm.

Åldersrelaterat slitage. Ställvis omfattande fläckar.

Klubbat pris
3 200
36 704
3 349
Utropspris
1 000 - 1 200 EUR
Budhistorik (25 bud)
16 apr 2018 18:29
3 200 EUR
16 apr 2018 18:29
3 200 EUR
16 apr 2018 17:57
2 800 EUR
16 apr 2018 17:57
2 700 EUR
16 apr 2018 17:54
2 557 EUR
16 apr 2018 17:54
2 457 EUR
16 apr 2018 17:54
2 131 EUR
16 apr 2018 17:54
2 031 EUR
16 apr 2018 17:53
1 350 EUR
16 apr 2018 17:39
1 300 EUR
16 apr 2018 17:39
1 300 EUR
16 apr 2018 17:39
1 250 EUR
16 apr 2018 17:39
1 200 EUR
16 apr 2018 17:39
1 010 EUR
16 apr 2018 17:39
990 EUR
16 apr 2018 9:37
970 EUR
16 apr 2018 9:37
950 EUR
16 apr 2018 9:37
900 EUR
16 apr 2018 9:37
880 EUR
16 apr 2018 9:37
860 EUR
16 apr 2018 9:37
840 EUR
15 apr 2018 19:34
820 EUR
13 apr 2018 0:06
800 EUR
9 apr 2018 20:13
600 EUR
6 apr 2018 8:03
300 EUR
Anna Rosenius
Anna Rosenius
Ansvarig specialist finländsk design
+358 (0)40 1284 977