1033867

CARL GUSTAF HIORT AF ORNÄS, fåtölj, Hiort Tuote Puunveisto, 1940-talets mitt.

Fast stoppad klädsel, rygg med knappar. Lackade ben. Bredd 70 cm. Sitthöjd 40 cm. Total höjd 100 cm.

Konditionsrapport

Ställvis omfattande slitage och skador.

VAD KOSTAR TRANSPORTEN?

Hemleverans, ombud, något av våra hus.

Se vad det kostar att få det levererat hem till dig. Frågor? Klicka här.

Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål.

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Alla priser är preliminära. Hemleverans är inte möjlig för alla föremål.

    Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor.

    Kontakta kundservice

    Telefontid: Mån - Fre 9-13

    Kontakta ansvarig katalogiserare

    Anna Rosenius

    Anna Rosenius
    Specialist Design

    anna.rosenius@bukowskis.com

    Auktionen avslutades:
    CEST

    Utropspris: 700 - 900 EUR

    Slutpris

    500
    EUR
    5 136 SEK
    568 USD

    Budhistorik (3 bud)
    217 apr 17:58500EUR
    Acceptpris på 500 EUR uppnåddes
    217 apr 17:58400EUR
    112 apr 11:37300EUR