1034277

PAAVO TYNELL

Taklampa, modell 1994/3, Taito 1950-talets början.

Tre genombrutna konformade skärmar i mässing. Bär tillverkarens stämpel. Skärmarnas höjd 26 cm. Diameter 15 cm. Total höjd 100-120-140 cm.

Konditionsrapport

Åldersrelaterat slitage och märken. Ej funktionstestad.

Placering
Stora Robertsgatan 12

Kontakta kundservice

Telefontid: Mån - Fre 9-13

Kontakta ansvarig katalogiserare

Anna Rosenius

Anna Rosenius
Specialist Design

anna.rosenius@bukowskis.com

VAD KOSTAR TRANSPORTEN?

Hemleverans, ombud, något av våra hus.

Se vad det kostar att få det levererat hem till dig. Frågor? Klicka här.

Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål.

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Alla priser är preliminära. Hemleverans är inte möjlig för alla föremål.

    Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor.

    Auktionen avslutades:
    CEST

    Utropspris: 3 500 - 4 000 EUR

    Slutpris

    2 800
    EUR
    28 929 SEK
    3 299 USD

    Budhistorik (7 bud)
    410 apr 14:222800EUR
    Acceptpris på 2 800 EUR uppnåddes
    210 apr 12:032100EUR
    3 8 apr 20:332000EUR