1034277

PAAVO TYNELL, taklampa, modell 1994/3, Taito 1950-talets början.

Tre genombrutna konformade skärmar i mässing. Bär tillverkarens stämpel. Skärmarnas höjd 26 cm. Diameter 15 cm. Total höjd 100-120-140 cm.

Konditionsrapport

Åldersrelaterat slitage och märken. Ej funktionstestad.

Möjliga transportalternativ:

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Efter vunnen auktion beställer du transport på Mina Sidor

    Avvikelser kan förekomma.

    Kontakta kundservice

    Telefontid: Mån - Fre 9-13

    Kontakta ansvarig katalogiserare

    Anna Rosenius

    Anna Rosenius
    Specialist Design

    anna.rosenius@bukowskis.com

    Auktionen avslutades:
    CEST

    Utropspris: 3 500 - 4 000 EUR

    Slutpris

    2 800
    EUR
    29 271 SEK
    3 172 USD

    Budhistorik (7 bud)
    410 apr 2018 14:222800EUR
    Acceptpris på 2 800 EUR uppnåddes
    210 apr 2018 12:032100EUR
    38 apr 2018 20:332000EUR