AINO AALTO, stolar 6 st, modell 615, Artek 1900-talets mitt.
Teak-stomme. Rygg i svart flätad sadelgjord samt sitsar med tygklädsel. Bär tillverkarens stämplar. Bredd 44 cm. Sitthöjd 45 cm. Total höjd 80 cm.
Smärre bruksslitage.
Läs merKundservice