1036015

FRANCIS BACON, "METROPOLITAN".

Sign. Färglitografi, 60/200, 114x86 cm.

Följerätt
Ja

Möjliga transportalternativ:

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Alla priser är preliminära.

    Kontakta kundservice

    Telefontid: Mån - Fre 9-13

    Kontakta ansvarig katalogiserare

    Laura Pohjola

    Laura Pohjola
    Specialist modern och samtida konst, finländsk konst, fotografi

    laura.pohjola@bukowskis.com

    Auktionen avslutades:
    CEST

    Utropspris: 7 000 - 9 000 EUR

    Slutpris

    5 800
    EUR
    59 319 SEK
    6 597 USD

    Budhistorik (6 bud)
    610 apr 13:105800EUR
    Acceptpris på 5 800 EUR uppnåddes
    5 6 apr 18:174500EUR
    4 6 apr 10:382000EUR