Paavo Tynell

(Finland, 1890-1973)
Paavo Tynell
(Finland, 1890-1973)

PAAVO TYNELL, TAKLAMPA, "Tähtitaivas" (Stjärnhimmel), Idman, 1900-luvun puoliväli.

Vit perforerad metallskärm. Frostad glasskiva ovanför gallret. Två ljuspunkter. Längd 40 cm, bredd 18 cm, höjd ca 23 cm.

Slitage. Repor. Ej funktionstestad.

Formgivare

Klubbat pris
800
8 352
905
Utropspris
700 - 900 EUR
Budhistorik (18 bud)
17 apr 2018 19:02
800 EUR
17 apr 2018 19:02
790 EUR
15 apr 2018 10:36
770 EUR
8
15 apr 2018 10:36
750 EUR
15 apr 2018 10:36
720 EUR
8
15 apr 2018 10:36
700 EUR
13 apr 2018 20:51
670 EUR
13 apr 2018 20:51
650 EUR
13 apr 2018 18:43
620 EUR
13 apr 2018 18:43
600 EUR
13 apr 2018 18:43
600 EUR
12 apr 2018 19:44
570 EUR
12 apr 2018 19:44
550 EUR
11 apr 2018 7:51
520 EUR
6 apr 2018 10:33
500 EUR
5 apr 2018 20:34
200 EUR
5 apr 2018 20:15
50 EUR
5 apr 2018 17:03
30 EUR

Anna Rosenius
Anna Rosenius
Ansvarig specialist design
+358 (0)40 1284 977

Telefontid: måndag – fredag 9–12

Telefontid: måndag – fredag 10–13