1037696

MAX BILL, taklampa, 'Sputnik' modell för Temde, Schweiz 1960/1970-tal.

Metallstomme, korsliggande armar med 9 glasbollar av sodaglas. Diameter ca 50 cm. Höjd 56 cm.

Konditionsrapport

Tidsrelaterat slitage och märken. Ej funktionstestad.

Möjliga transportalternativ:

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Efter vunnen auktion beställer du transport på Mina Sidor

    Avvikelser kan förekomma.

    Kontakta kundservice

    Telefontid: Mån - Fre 9-13

    Kontakta ansvarig katalogiserare

    Anna Rosenius

    Anna Rosenius
    Specialist Design

    anna.rosenius@bukowskis.com

    Auktionen avslutades:
    CEST

    Utropspris: 500 - 700 EUR

    Slutpris

    340
    EUR
    3 568 SEK
    385 USD

    Budhistorik (5 bud)
    517 apr 2018 19:51340EUR
    417 apr 2018 11:56320EUR
    38 apr 2018 23:27300EUR
    Acceptpris på 300 EUR uppnåddes