1037696

MAX BILL

Taklampa, 'Sputnik' modell för Temde, Schweiz 1960/1970-tal.

Metallstomme, korsliggande armar med 9 glasbollar av sodaglas. Diameter ca 50 cm. Höjd 56 cm.

Konditionsrapport

Tidsrelaterat slitage och märken. Ej funktionstestad.

Kontakta kundservice

Telefontid: Mån - Fre 9-13

Kontakta ansvarig katalogiserare

Anna Rosenius

Anna Rosenius
Specialist Design

anna.rosenius@bukowskis.com

VAD KOSTAR TRANSPORTEN?

Hemleverans, ombud, något av våra hus.

Se vad det kostar att få det levererat hem till dig. Frågor? Klicka här.

Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål.

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Alla priser är preliminära. Hemleverans är inte möjlig för alla föremål.

    Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor.

    Auktionen avslutades:
    CEST

    Utropspris: 500 - 700 EUR

    Slutpris

    340
    EUR
    3 574 SEK
    398 USD

    Budhistorik (5 bud)
    517 apr 19:51340EUR
    417 apr 11:56320EUR
    3 8 apr 23:27300EUR
    Acceptpris på 300 EUR uppnåddes