1038765

OLLI LYYTIKÄINEN, "DRÖM OM DEN VITA FRIHETEN".

Akvarell, signerad och daterad 1981. Bildstorlek 29x39 cm.

Konditionsrapport

Ej examinerad ur ram.

Proveniens
Vinst i Handelsbankens huvudkontors konstlotteri våren 1982. Akvarellen har varit i samma familjs ägo till idag.
Följerätt
Ja

Möjliga transportalternativ:

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Alla priser är preliminära.

    Kontakta kundservice

    Telefontid: Mån - Fre 9-13

    Kontakta ansvarig katalogiserare

    Johanna Lindfors

    Johanna Lindfors
    Specialist, konst.

    johanna.lindfors@bukowskis.com

    Auktionen avslutades:
    CEST

    Utropspris: 4 000 - 5 000 EUR

    Slutpris

    9 200
    EUR
    94 694 SEK
    10 425 USD

    Budhistorik (30 bud)
    616 apr 19:529200EUR
    5A16 apr 19:519000EUR
    616 apr 19:519000EUR
    Acceptpris på 3 200 EUR uppnåddes