Paavo Tynell

(Finland, 1890-1973)
Paavo Tynell
(Finland, 1890-1973)

PAAVO TYNELL, TAKLAMPA, modell A 1957, Taito, 1900-talets mitt.

Polerad mässing. Justerbar taklampa med perforerad skärm samt med hissmekanism. Diameter 19 cm.

Slitage. Renoverad. Ej funktionstestad.

Formgivare

Klubbat pris
2 800
29 316
3 180
Utropspris
1 800 - 2 000 EUR
Budhistorik (15 bud)
15 apr 2018 10:35
2 800 EUR
15 apr 2018 10:35
2 700 EUR
15 apr 2018 10:35
2 600 EUR
15 apr 2018 10:35
2 500 EUR
15 apr 2018 10:35
2 400 EUR
15 apr 2018 10:35
2 300 EUR
15 apr 2018 10:35
2 100 EUR
15 apr 2018 10:35
2 000 EUR
10 apr 2018 18:26
1 850 EUR
10 apr 2018 18:26
1 800 EUR
10 apr 2018 14:27
1 500 EUR
8 apr 2018 20:17
1 200 EUR
7 apr 2018 9:04
1 100 EUR
6 apr 2018 11:02
500 EUR
5 apr 2018 17:02
30 EUR