1039717

TAPIO WIRKKALA, VAS, "3520", signerad Tapio Wirkkala Iittala -55.

Formblåst klar kristall, linjeslipad. Höjd 27,5 cm.

Konditionsrapport

Smärre ytslitage. Repor i botten.

Möjliga transportalternativ:

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Alla priser är preliminära.

    Kontakta kundservice

    Telefontid: Mån - Fre 9-13

    Kontakta ansvarig katalogiserare

    Thomas Luoma

    Thomas Luoma
    Specialist, konst, konsthanverk, vapen, utmärkelsetecken och militaria

    thomas.luoma@bukowskis.com

    Auktionen avslutades:
    CEST

    Utropspris: 400 - 500 EUR

    Slutpris

    321
    EUR
    3 304 SEK
    364 USD

    Budhistorik (3 bud)
    1A12 apr 21:29321EUR
    212 apr 21:29320EUR
    1 5 apr 19:57300EUR