1040688

NINA TERNO, 'RYTTARE'.

Sign. Unicum 1980. Brons. Längd 51 cm, höjd 55,5 cm.

Konditionsrapport

Obetydligt ytslitage.

Följerätt
Ja

Möjliga transportalternativ:

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Alla priser är preliminära.

    Kontakta kundservice

    Telefontid: Mån - Fre 9-13

    Kontakta ansvarig katalogiserare

    Thomas Luoma

    Thomas Luoma
    Specialist, konst, konsthanverk, vapen, utmärkelsetecken och militaria

    thomas.luoma@bukowskis.com

    Auktionen avslutades:
    CEST

    Utropspris: 15 000 - 17 000 EUR

    Slutpris

    17 410
    EUR
    179 198 SEK
    19 728 USD

    Budhistorik (37 bud)
    217 apr 20:3017410EUR
    8A17 apr 20:3017210EUR
    817 apr 20:3017200EUR
    Acceptpris på 12 000 EUR uppnåddes