962112

HENRI MATISSE, litografi, signerad med blyerts, 22/25.

Catherinette. Ca 37x28 cm.

Konditionsrapport

Ej examinerad ur ram. Gulnad. Repa.

Följerätt
Ja

Möjliga transportalternativ:

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Efter vunnen auktion beställer du transport på Mina Sidor

    Avvikelser kan förekomma.

    Kontakta kundservice

    Telefontid: Mån - Fre 9-13

    Kontakta ansvarig katalogiserare

    Joachim Borgström

    Joachim Borgström
    Specialist klassisk konst, möbler, konsthantverk och silver

    joachim.borgstrom@bukowskis.com

    Auktionen avslutades:
    CEST

    Utropspris: 3 000 - 4 000 EUR

    Slutpris

    5 000
    EUR
    52 373 SEK
    5 642 USD

    Budhistorik (22 bud)
    4A16 apr 2018 18:155000EUR
    716 apr 2018 18:155000EUR
    4A16 apr 2018 18:104700EUR
    Acceptpris på 2 000 EUR uppnåddes