Konstantin Ivanovich Gorbatov

(Ryssland, 1876-1928)
Konstantin Ivanovich Gorbatov
(Ryssland, 1876-1928)

KONSTANTIN IVANOVICH GORBATOV, TREFALDIGHET-SERGIUS LAVRA.

Sign. 1916. Olja på duk. 94x118 cm.

Åldersrelaterat slitage. Krackelyr. Repor.

Proveniens

Astrid och Christian Fredrik Brinck, Norge.
Möjligen från Astrids familj Wiese.

К. Горбатов. Сергиев Посад. 1916

Klubbat pris
55 200
581 808
63 171
Utropspris
60 000 - 80 000 EUR
Budhistorik (9 bud)
15 maj 2018 16:26
55 200 EUR
15 maj 2018 16:14
55 000 EUR
15 maj 2018 14:23
54 800 EUR
15 maj 2018 13:57
54 000 EUR
10 maj 2018 13:26
50 000 EUR
10 maj 2018 9:41
11 200 EUR
10 maj 2018 9:02
11 000 EUR
4 maj 2018 23:29
10 000 EUR
4 maj 2018 12:31
2 000 EUR