SKRIVBORD OCH STOL, B.C.Andreeva, St.Petersburg 1800-talets mitt.

Nyrokoko. Skrivbordet fanerat med frukträd och bronsbeslag. Fem lådor. Skivan klädd md filt. Bredd 96 cm, djup 57,5 cm, höjd med hurts 138,5 cm. Signerad under hurtsen. Stolen inte signerad.

Fanerskador. Torrsprickor.

Klubbat pris
520
5 964
544
Utropspris
700 EUR
Budhistorik (18 bud)
9
15 maj 2018 16:32
520 EUR
8
15 maj 2018 16:32
500 EUR
8
15 maj 2018 16:32
495 EUR
9
15 maj 2018 16:32
475 EUR
8
15 maj 2018 16:13
455 EUR
15 maj 2018 16:13
435 EUR
15 maj 2018 9:16
420 EUR
14 maj 2018 14:39
400 EUR
14 maj 2018 14:39
400 EUR
13 maj 2018 23:05
370 EUR
13 maj 2018 23:05
350 EUR
4 maj 2018 12:16
330 EUR
4 maj 2018 12:16
310 EUR
4 maj 2018 12:16
290 EUR
4 maj 2018 12:16
270 EUR
4 maj 2018 10:53
250 EUR
4 maj 2018 10:35
200 EUR
3 maj 2018 18:12
100 EUR