STOLAR 6 ST, rokoko, Finland 1700-tal.

Balusterformade ryggar. Svängda benen kopplade med H-kryss. Stolsitsarna märkta Ruuth. Bredd ca 45 cm. Total höjd 97-103 cm.

Slitage. Ommålade. Ställvis omfattande defekter. Kompletteringar.

Proveniens

Segerby gård, Pernå Finland.

Klubbat pris
1 750
19 828
1 826
Utropspris
1 200 - 1 400 EUR
Budhistorik (12 bud)
14 maj 2018 17:05
1 750 EUR
14 maj 2018 17:05
1 700 EUR
14 maj 2018 17:05
1 670 EUR
11 maj 2018 7:49
1 500 EUR
11 maj 2018 7:48
1 450 EUR
11 maj 2018 7:48
1 400 EUR
11 maj 2018 0:34
1 250 EUR
11 maj 2018 0:33
1 200 EUR
11 maj 2018 0:33
1 200 EUR
9 maj 2018 8:49
800 EUR
5 maj 2018 20:51
500 EUR
4 maj 2018 7:18
100 EUR